Історія школи

Школа для всіх, школа для кожного!

50 років для історії - зовсім маленький проміжок часу. А якщо це історія школи? 50 років для школи- це вже солідний вік! Багата і різноманітна піввікова історія Маріупольської загальноосвітньої школи №29, що почалася в далекому 1964 році. За ці роки пройдено великий шлях, накопичений багатий досвід, сформовані традиції, які дбайливо зберігаються, примножуються і передаються з покоління в покоління.

У 40-і роки минулого сторіччя на західній околиці міста Жданова притулилося компактне селище, одне з багатьох, які росли після війни. Недовго мудруючи, селище назвали Західним, бо в найтяжчі голодно-відновлювальні роки було не до барвистих назв. До 1963 року дітлахи селища Західний бігали до школи №8, яка перебувала у ветхій одноповерховій будівлі поруч із цегляним заводом Хараджаєва (район МЖК). Старенька школа ніяк не відповідала зовнішності швидко плинного міста. І міська рада м. Жданова приймає історичне рішення - розпочати будівництво нової школи для дітей Західного і мікрорайонів, які його оточують. Протягом 2-х років кипіла робота.

1 вересня 1964 червону стрічку урочисто перерізали перший директор Фурсова Т.Ф. та завуч Захарова Н.М. Школа - новобудівля гостинно відчинила свої двері для учнів, педагогів та їх батьків, стала культурним і спортивним центром селища. Важко переоцінити вклад у розвиток школи, внесений педагогами, які стояли біля її витоків: Лепехової Г.І., Алхіменкової В.А., Кіяненко Л.П. Іванцової Т.Г., Харитонової Л.П. Тріпузової В.І., Доценко І.П. , Субоч В.З., Калабухової Л.В. Сидоренко В.І., Буневич І.П, Комерчей В.В., Турбаевої Т.Н., Гладка О.Ф. ,Машкіної Р.С., Рикової І.В. , Шахової Т.А.,Приходько Т.К., Мармизової А.І., Мармизова М..Ф. Бакаєвої З.І. і багатьох - багатьох інших. Це вони упродовж довгих років самовіддано трудилися на педагогічній ниві, виховуючи не одне покоління учнів. Трудовий стаж у 29 школі в деяких із них склав більше 40 років .Їхні уроки - це джерело знань, ерудиції, педагогічної майстерності, любові й поваги до дітей.

<- 1974 рік

2013 рік ->

А тон всьому завдавали директори школи Фурсова Т.В. Чубаров П.Х. Субоч В.З Терпан Л.М. Крапивна.А.О. Спиридонова Л.М., справжні ентузіасти своєї справи, які самі не знали ні хвилини спокою й іншим не давали нудьгувати.

«29-а - найкраща» - пароль кожного випускника школи. За 50 років атестати про середню освіту отримали 2121 випускник, з них 63 медалісти. У стінах школи підготовлено не одне покоління учнів , багато з яких стали професіоналами своєї справи, гідними громадянами нашої країни. Колишні випускники школи працюють на великих підприємствах, водять кораблі по морських просторах, займаються науковою діяльністю, представляють нашу державу за кордоном, прославляють країну спортивними досягненнями. Сьогодні, примножуючи славу рідної школи, тут працюють її випускники: Засипко А.І. - учитель історії, Крахмальна Г.В. - учитель математики, Сачко О.М. - учитель історії, Рибка Г.В. - учитель початкових класів, Юдіна Я.В. - педагог-організатор.

Школа №29 сьогодні - це сучасний навчальний заклад, у якому створені умови для всебічного розвитку дітей, це творча лабораторія упровадження нових стандартів освіти. Незважаючи на солідний вік, вона залишається молодою. Адміністрація на чолі з директором Биковою Л.А. не забуває славні традиції школи, але одночасно вносить багато нового, сучасного, трудиться творчо, з натхненням. Тут працюють захоплені і талановиті вчителі: Мастепанова С.О. , Здравков С.Г. , Харченко Т.Є., Волошина Н.А., Фуштей С.С., Каткова Г.Л., Дроголо Н.В., Дроголо О.М. , Батичко В.І., Акамсіна Л.А. , Хрячкова Н.Г., Дочкина Н.Г., Медведєва Т.П., Ярова І.О. , Танайлова Г.В. Мартьянова О.М., Агабекян О.О. Не відстають від них і молоді педагоги Лебедєва В.Г., Бабенко С.А., Ковтун Є.В., Паплінська А.С. Компанієць Ю.В.

А головне, що об'єднує сьогодні випускників, сучасних учнів та педагогів усіх поколінь - це любов до рідної школи, до її історії, адже цю історію творили вони.

ШКОЛЬНЫЕ ГОДЫ.ppt

Школа для всіх, школа для кожного!